Endermologia Warszawa

Endermologia Warszawa

Co to jest endermologia?

Endermologia w salonie FARBEN to unikalny zabieg wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia francuskiej firmy LPG, który pozwala skórze ciała zwiększyć elastyczność, zniwelować cellulit, zmniejszyć obwody ciała, poprawić napięcie skóry  i przywrócić jej piękny wygląd,. Endermologia aktywnie oddziaływuje nie tylko na skórę, ale także na głębsze warstwy tkanki podskórnej, przywracając prawidłowe krążenie krwi i pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej lub zatrzymywanej wody. W salonie kosmetycznym SPAandGO podczas konsultacji kosmetologicznej można wykonać próbny 15-minutowy zabieg a następnie wykupić karnet na zabiegi (10 – 20 zabiegów). 

Warto zauważyć, że dziś ta technika jest aktywnie stosowana  nie tylko w kosmetologii ale także w medycynie sportowej, fizjoterapii i chirurgii estetycznej. Endermologia jest bezpieczna i bardzo skuteczna.

Endermologia w Warszawie jest stosunkowo nowym zabiegiem estetycznym,  terapeutycznym i kosmetologicznym. Wielowymiarowe oddziaływanie na tkanki miękkie daje możliwość poprawy kondycji skóry oraz całego organizmu. Zabiegi endermologii LPG są skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem w leczeniu cellulitu i korekcji konturów ciała, dzięki redukcji zlokalizowanych złogów tłuszczu podskórnego. Endermologia w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi i indywidualnie dostosowaną dietą może pomóc skrócić czas przeznaczony na odchudzenie sylwetki i osiągnięcie doskonałych rezultatów przy mniejszym wysiłku. Twórcą tej unikalnej technologii jest firma LPG Systems, która opatentowała ją w 1986 roku, dokonując przełomu w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii.

Obecnie endermologia w Warszawie jest jedną z najpopularniejszych technologii mającą zastosowanie w zabiegach służących poprawie wyglądu sylwetki i walce z cellulitem.

Popularność zabiegu wynika z faktu, że jest on:

 1. Efektywny – wyniki potwierdzono nie tylko obiektywnie – liczne badania kliniczne, ale również subiektywnie –  opinie milionów pacjentów, którzy wypróbowali tą metodę na sobie. Większość lekarzy uważa masaż LPG za najbezpieczniejszą alternatywę dla liposukcji (chirurgicznego usuwania tłuszczu) lub metodę wspierającą zabiegi liposukcji. 
 2. Bezinwazyjny – bezbolesny, komfortowy ale jednocześnie głęboki masaż pozwala cieszyć się również jego relaksującym działaniem. Sesja LPG trwa 40 minut – każdy ma czas na całkowity relaks i ucieczkę od codziennego zgiełku.
 3. Rewitalizujący – dzięki niemu procesy metaboliczne są aktywowane a tkanki ciała są stymulowane w naturalny sposób. Masaż LPG zapewnia nie tylko estetyczny efekt, ale także ogólny efekt rewitalizujący, poprawiający zdrowie.

Endermologia- obszary zastosowania 

W medycynie estetycznej endermologia stosowana jest w leczeniu początkowego stadium żylaków, zapalenia błony śluzowej, zapalenia korzonków nerwowych, rehabilitacji po urazach i oparzeniach. W sporcie stosowany jest do wzmacniania mięśni i więzadeł, ich szybkiej regeneracji po urazach, przygotowania sportowców do zawodów. W kosmetyce endermologia uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem na wszystkich jego etapach.

Endermologia ma zastosowanie w następujących przypadkach:

 1. Występowanie cellulitu – nadmiar tłuszczu w warstwie podskórnej zakłóca mikrocyrkulację i odpływ limfy i w efekcie tworzy „skórkę pomarańczową”, która upośledza estetyczny wygląd skóry.
 2. Nadmiar tkanki tłuszczowej  w miejscach, z których ciężko się jej pozbyć dietą i ćwiczeniami (np. wewnętrzna stron aut, bryczesy itp.)
 3. Zmniejszona elastyczność i jędrność skóry (wiotkość skóry, luźna skóra) – którą często obserwujemy po nagłym schudnięciu, po porodzie w okolicy brzucha, z wiekiem w przypadku zmniejszonej aktywności fizycznej.

Przygotowanie do zabiegu

Na pierwszej wizycie przeprowadzimy z Tobą wywiad kosmetologiczny, sprawdzimy wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, ocenimy stan Twojej skóry, poznamy Twoje oczekiwania odnośnie zabiegu i ustalimy plan zabiegów. 

Konsultacja obejmuje:

 • ważenie;
 • pomiary obwodów;
 • zdefiniowanie obszarów problemowych;
 • zlokalizowanie kluczowych miejsc poddawanych zabiegowi;
 • identyfikacja obszarów, których nie należy leczyć z powodu przeciwwskazań;
 • ewentualne fotografowanie w pozycji stojącej (dla oceny efektów w przyszłości, tylko za zgodą klienta)

Endermologia- zasada działania masażu

 1. Istotą tej  metody jest dokładny masaż za pomocą specjalistycznej głowicy wyposażonej w rolki które zasysają fałd skóry wraz z tkanką podskórną.
 2. 40 minutowy masaż obszarów problematycznych wykazuje doskonałe efekty w poprawie wyglądu sylwetki: redukuje złogi tłuszczu (w tym na brzuchu, plecach, udach i pośladkach), eliminuje widoczny cellulit na każdym etapie, ujędrnia obszary zwiotczałej, rozciągniętej skóry, czyniąc ją gładszą i bardziej napiętą.
 3. Endermologia nie uszkadza, ani nie powoduje urazów skóry: przed masażem zakładasz specjalny kostium (otrzymujesz go przy pierwszym zabiegu i przynosisz na każdą sesję), dzięki czemu twoja skóra jest chroniona a ty czujesz się komfortowo i bezpiecznie. 
 4. Zabieg jest bezbolesny, masaż za pomocą endermologii jest komfortowo tolerowany przez pacjentów.

Jeden kurs masażu (od 10-u do 20-u 40-o minutowych sesji zabiegowych) endermologii zwykle daje zmniejszenie obwodów ciała o 1-2 rozmiary.

Masaż LPG należy łączyć z aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą dla uzyskania jak najlepszych i najdłużej utrzymujących się efektów. Dodatkowo endermologia w połączeniu z treningami  pozwolą na szybszą i łatwiejszą regenerację po treningach, wzmocnienie ich efektu, jak również przyspieszenie regeneracji po kontuzjach i przeciążeniach.

ENDERMOLOGIA – masaż, który pomoże zwalczyć cellulit

Głównym celem masażu jest pozbycie się cellulitu w obszarach problemowych, lipomasaż LPG staje się najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z tym problemem. Poprzez zastosowanie wielowymiarowej ingerencji mechanicznej stymuluje adipocyty (komórki tłuszczowe) i aktywuje lipolizę (rozbijanie i naturalną eliminację komórek tłuszczowych) nawet w tych miejscach, gdzie złogi tłuszczu są najtrudniejsze do zrzucenia. Endermologia LPG to najnowszej generacji bezpieczny i bezbolesny zabieg, który pozwala w krótszym czasie osiągnąć likwidację zlokalizowanych złogów tłuszczu i cellulitu.

Efekt zabiegu

 • Pozbycie się cellulitu;
 • Zmniejszenie objętości tłuszczu podskórnego;
 • Przywrócenie elastyczności i odmładzanie skóry;
 • Podniesienie pośladków;
 • Zapobieganie żylakom;
 • Stymulacja krążenia krwi;
 • Detoksykacja organizmu;
 • Tonowanie i łagodzenie bólu i skurczów mięśni;

Już po pierwszych zabiegach widać efekt: poprawia się krążenie krwi, zmniejsza się warstwa tłuszczu podskórnego, znikają obrzęki, mniej widoczne stają się oznaki cellulitu, a skóra staje się bardziej gładka i elastyczna.

I najważniejsze: cellulit nie tylko staje się mniej widoczny, on znika!

Zabiegi skutecznie stymulują skórę i wszystkie tkanki miękkie, zatrzymując ogólny proces starzenia się.

Poprzez stymulację komórek skóry, Endermologie pomaga przywrócić jej elastyczność i jędrność. 

Ile sesji potrzeba, aby uzyskać efekt?

Czas trwania kursu: 10-20 zabiegów, 2 razy w tygodniu.

Czas trwania procedury: 40 minut.

Zalecenia przed i po zabiegu:

 1. Endermologia jest komfortowym zabiegiem, który nie wymaga ani przygotowania ani okresu rekonwalescencji.
 2. Dla komfortu nie zaleca się jeść trzy godziny przed i jedną godzinę po sesji zabiegowej. 
 3. Godzinę przed masażem jak również po zabiegu należy wypić 2 szklanki wody.

Potrawy, które należy wykluczyć z diety podczas zabiegów:

 • Alkohol. 
 • Słone potrawy. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, przez co przyczynia się do powstawania obrzęków i cellulitu.
 • Pikantne potrawy.
 • Słodycze.
 • Tłuste pokarmy. 
 • Kawa.
 • Czarna herbata. 

Dieta musi być zbilansowana, bogata w witaminy i mikroelementy.

Zalety masażu LPG w Warszawie

Skuteczność endermologii została potwierdzona klinicznie i jest uznana przez FDA (USA) jako jedyna metoda leczenia cellulitu.

Masaż urządzeniem LPG oprócz działania wyszczuplającego i zmniejszającego objętość ciała, pozwala na uzyskanie efektu napinania i ujędrniania skóry. Każdy zabieg wyszczuplający i zwalczający cellulit kończy się fazą ujędrniania (program ten jest niezbędny do szybkiego zmniejszenia powierzchni skóry podczas intensywnego odchudzania). 

Endermologia bezpośrednio działa na proces patologiczny, który powoduje gromadzenie się tłuszczu w określonych strefach i powstawanie cellulitu, dzięki czemu uzyskuje się głęboki, wyraźny i długotrwały efekt. 

Metoda masażu lpg nie jest ukierunkowana tylko na konkretny obszar problemowy, ale działa zintegrowanie na cały organizm. Poza likwidacją defektów i efektem estetycznym, endermologia zapewnia ogólne uzdrowienie i wzmocnienie organizmu. Dlatego po sesji pacjenci wychodzą pełni sił, wigoru i energii.

Czy mogę zapisać się na Endermologię od razu po porodzie?

Sesje endermologia można rozpocząć 3 miesiące po porodzie naturalnym oraz 6 miesięcy po porodzie za pomocą cesarskiego cięcia. 

Inne przeciwwskazania, które należy rozważyć w celu wykluczenia skutków ubocznych:

 • Nowotwory w miejscu ekspozycji (naczyniaki, znamiona i nowotwory łagodne) – ze względu na ryzyko ich urazu;
 • Zakaźne choroby skóry (grzybowe, wirusowe, bakteryjne) – ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Można leczyć nieuszkodzone obszary skóry;
 • Przepukliny – ze względu na zwiększone ukrwienie zwiększa się napięcie mięśni, co może prowadzić do upośledzenia przepukliny;
 • Zakrzepowe zapalenie żył – zabieg zwiększa obciążenie naczyń z powodu zwiększonego ukrwienia, a tym samym może uszkodzić osłabione naczynia krwionośne i zastawki naczyniowe
 • Otwarte urazy skóry (skaleczenia, rozdarcia skóry, wrzody). 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące masażu LPG: 

 1. Ile zabiegów masażu potrzebuję?
  Liczba sesji wynosi co najmniej 10, ale w każdym przypadku długość kursu jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta. 
 2. Co jest lepsze: Endermologia czy masaż ręczny?
  Masaż manualny nie działa na głębokie warstwy skóry i podskórną warstwę tłuszczu, dlatego technika masażu LPG daje bardziej widoczne efekty. 
 3. Co jest lepsze: Exilis czy masaż LPG?
  Zabiegi te różnią się zastosowaną technologią oraz wskazaniami dlatego lepiej jest je łączyć (dla osiągnięcia lepszego efektu). 
 4. Czy endermologia jest bezpieczna?
  Tak, zabieg jest  bezpieczny. Endermologia nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych. Jedynym możliwym negatywnym efektem ubocznym jest pojawienie się niewielkich siniaków u osób z bardzo wrażliwą skórą po pierwszych sesjach masażu LPG.
 5. Ile zabiegów mogę mieć w ciągu jednego tygodnia?
  Średnia liczba zabiegów to dwa w tygodniu. 
 6. Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?
  Efekty utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od wieku, stylu życia i zmian hormonalnych. Po pierwszym kursie zabiegów może się okazać, że dodatkowe, regularne jeden lub dwa zabiegi w miesiącu wystarczą, aby utrzymać rezultaty. Ponownie, jest to kwestia indywidualna i będzie się różnić w zależności od pacjenta. Zdrowa dieta i zdrowy styl życia pomogą powstrzymać powrót cellulitu i z pewnością nie zaszkodzą Ci w tym procesie!
Czy opis był dla Ciebie pomocny?
[ocena 5 głosów 5]