Peeling PRX-T33 Warszawa

Peeling PRX-T33

Zabieg peelingu PRX-T33 polega na stymulacji chemicznej skóry właściwej, zwanej inaczej biorewitalizacją skóry bez igieł. Jest to połączenie kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego i nadtlenku wodoru. Stosuje się go w celu poprawy elastyczności, tonizacji i rozjaśnienia skóry twarzy i ciała, do usuwania rozstępów, blizn i zapobiegania starzeniu się skóry.

Już po jednym zabiegu PRX-T33 w naszym salonie w Warszawie zauważysz następujące efekty: 

 • Zwiększenie napięcia i elastyczności skóry,
 • Profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • Redukcja blizn potrądzikowych,
 • Zmniejszenie porów,
 • Wyrównanie kolorytu,
 • Zwiększenie nawilżenia skóry,
 • Redukcja świeżych rozstępów

Zastanawiasz się czy ten zabieg jest dla Ciebie? Przekonaj się. 

Na czym polega leczenie PRX-T33?

Jest to bardzo bezpieczna metoda stosowana w leczeniu wielu skórnych problemów dermatologicznych oraz w walce z procesami starzenia się skóry. Zabieg ten działa na poziomie  głębokich warstw skóry właściwej. Zabieg PRX-T33, dzięki swojej bez-inwazyjności, może być wykonywany o każdej porze roku – również latem. Jego formuła została opracowana przez włoskiego dermatologa – dr Roxanę Castellana. Zabieg PRX-T33 to zupełnie nowa metoda chemicznej biorewitalizacji skóry.

Wskazania

 • Utrata napięcia skóry twarzy i ciała
 • Utrata blasku skóry
 • Skóra zanieczyszczona, łojotokowa, z zaskórnikami
 • Blizny zanikowe, w tym blizny potrądzikowe
 • Czerwone rozstępy (świeże)
 • Utrata jędrności skóry, opadanie tkanek
 • Melasma, hiperpigmentacja skóry

Dla kogo jest zabieg?

PRX-T33 jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku i o każdej porze roku.

 • 12-25 lat – zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i pomaga zredukować zaskórniki)
 • 25-35 lat – melasma, rozstępy
 • 35-45 lat – biorewitalizacja skóry twarzy, biorewitalizacja skóry ciała, zapobieganie starzeniu się skóry, zwiotczenie skóry biustu
 • >45 lat- korekcja zwiotczałej skóry, poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu

Jak wygląda zabieg PRX-T33 w Warszawie?

Preparat w postaci płynnej nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw jedną po drugiej. Na koniec zabiegu preparat zmywa się wodą. Zabieg w naszym salonie w Warszawie jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. W trakcie zabiegu jak i po nim nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, a skóra się nie łuszczy. Do tej pory istniało przekonanie, że im mocniejszy kwas, tym bardziej skóra podczas zabiegu piecze i tym bardziej się złuszcza po zabiegu. Obecnie najnowsze peelingi medyczne, pomimo wysokiego stężenia i doskonałego efektu terapeutycznego, nie powodują dyskomfortu w trakcie zabiegu ani po jego zakończeniu (jedynie osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą odczuwać lekkie pieczenie i zaczerwienienie w trakcie zabiegu, które zazwyczaj ustępuje tego samego dnia).

Jak działa PRX-T33?

PRX-T33 to unikalna formuła zabiegowa, łącząca działanie TCA  (kwas trójchlorooctwy) z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym:

 • Główną substancją jest kwas trójchlorooctowy (TCA) o stężeniu 33%. Ma działanie złuszczające (złuszcza martwy naskórek), gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy ulegają wzmożonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. TCA jest od dawna stosowany w kosmetologii, ale stosowany samodzielnie może powodować zjawisko znane jako „frosting” (zeszronienie). Dlatego stosuje się go w połączeniu z H202 (nadtlenek wodoru).
 • H202 jest powszechnie stosowany jako nadtlenek wodoru. Zmniejsza ryzyko podrażnień wywołanych przez TCA oraz usuwa zanieczyszczenia znajdujące się w skórze, dzięki czemu wygląda ona młodziej.
 • Trzecim składnikiem preparatu jest kwas kojowy, środek rozjaśniający, który usuwa przebarwienia. Jest również antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów starzenia się organizmu.

Takie połączenie składników produktu sprawia, że zabieg jest bezinwazyjny, u większości osób nie powoduje efektu złuszczania, jednocześnie zapewniając właściwości rozjaśniające i silnie nawilżające. 

Zalety procedury:

 • Odporność i pełne bezpieczeństwo dla pacjenta – natychmiastowy powrót do codziennych aktywności po zabiegu
 • Leczenie jest odpowiednie dla osób w każdym wieku
 • Może być wykonywany o każdej porze roku, również latem
 • Rezultaty są widoczne już po 1 zabiegu 

Opis procedury

Peeling PRX-T33 należy do kategorii tzw. zabiegów „lunchowych”, a więc nie wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania, przed zabiegiem nasz kosmetolog w salonie FARBEN przeprowadza krótką konsultację, aby wykluczyć różnego rodzaju przeciwwskazania i ocenić kondycję skóry przed zabiegiem.  

Zabieg PRX-T33 krok po kroku, sam zabieg trwa od 15 do 30 minut :

 1. Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana przez kosmetologa. 
 2. Następnie, w zależności od potrzeb skóry, na zakwalifikowaną do zabiegu okolicę, nakładana jest odpowiednia ilość preparatu. Ruchami liftingującymi warstwa peelingu zostaje wmasowana w skórę. Ilość warstw zależy od zaleceń kosmetologa oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Średnio są to 3 warstwy, ale w zależności od właściwości i grubości skóry pacjenta mogą to być dwie lub cztery.
 3. Po zabiegu peeling zmywa się wodą, a na koniec kosmetolog nakłada krem nawilżający i łagodzący dobrany do potrzeb skóry.

 

Istotne jest to, że nie ma żadnych skutków ubocznych po zabiegu, więc bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich normalnych zajęć.

Sekretem PRX-T33 jest innowacyjna metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy właściwości liftingujące z przeciwstarzeniowymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje nieinwazyjny, złuszczający efekt na skórze, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości takich jak rozjaśnianie i likwidacja przebarwień.

Docierając do środkowej warstwy skóry, peeling stymuluje receptory do produkcji odpowiednich włókien i nawilża komórki, dzięki czemu likwiduje zmarszczki, rozciąga i wypełnia fałdy skórne.

PRX-T33 + Dermapen: Na czym polega połączenie?

Jest to oryginalne połączenie dwóch niezwykle skutecznych zabiegów regenerujących i odmładzających: innowacyjnego peelingu PRX-T 33 oraz mikronakłuwania najnowszym urządzeniem Dermapen. Dzięki czemu uzyskujemy podwójną (mechaniczną i chemiczną) stymulację skóry, co szybko prowadzi do zauważalnej poprawy jej jakości, jędrności, elastyczności i gładkości. Ponadto metoda ta pozwala na skuteczne leczenie złożonych problemów estetycznych, takich jak blizny, przebarwienia czy rozstępy. Dowiedz się więcej o Dermapen

Zalecenia po zabiegu

Bezigłowa rewitalizacja skóry nie pozostawia żadnych śladów, dlatego od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Jednak dla wzmocnienia i podtrzymania efektu zalecamy:

 • Przez pierwsze dni należy stosować krem regenerujący o silnym działaniu odżywczym i nawilżającym
 • Myć skórę delikatnym żelem oczyszczającym lub płynem micelarnym
 • Chronić swoją skórę przed promieniami UV przez co najmniej 4 tygodnie, stosując codziennie wysoki filtr SPF.
 • Makijaż można nałożyć od razu po zabiegu. Wielu z naszych pacjentów traktuje ten zabieg jako bankietowy, ponieważ skóra tuż po nim jest jak nowa.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak często należy wykonywać zabieg?

W zależności od oczekiwanego efektu, kondycji skóry i innych indywidualnych predyspozycji, nasz kosmetolog w Warszawie zaleci odpowiednią ilość zabiegów, zwykle od 3 do 5, w odstępach od 7 do 14 dni.

Po zakończeniu serii zabiegów, dla podtrzymania efektu warto kontynuować zabiegi, zwykle wystarcza jeden zabieg na miesiąc.

Czy zabieg PRX-T33 można wykonać latem? 

Zabieg PRX T33 może być wykonywany o każdej porze roku, również latem, ponieważ nie powoduje łuszczenia się skóry i nie zawiera substancji fotouczulających.

Czy zabieg wymaga okresu rekonwalescencji?

Zabieg PRX T33 jest nieinwazyjny, nie powoduje łuszczenia i nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności. Ważnym jest, aby w po zabiegu nie korzystać z sauny, basenu czy solarium oraz zastosować się do zaleceń kosmetologa, który dopasuje odpowiednią pielęgnację domową. W salonie SPAandGO pracują specjaliści z wieloletnim  doświadczeniem, dlatego możesz być pewna, że Ty i twoja skóra jest w dobrych rękach i pod najlepszą opieką. 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie na skórze. Może również wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry.

Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu?

Główne przeciwwskazania do zabiegu: 

 • Aktywne choroby zapalne, wirusowe, bakteryjne 
 • Alergia na którykolwiek ze składników peelingu. 
 • Otwarte rany, oparzenia, podrażniona skóra w miejscu zabiegu.
 • Leczenie izotretinoiną (przerwa min. 6 miesięcy)
 • Ciąża i laktacja
 • Brodawki (grudkowe zmiany skórne)
Czy opis był dla Ciebie pomocny?
[ocena 1 głosów 5]